+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Gięcie krawędziowe blach

Gięcie krawędziowe blach znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystanie tej technologii pozwala na formowanie metalowych elementów o skomplikowanym kształcie, precyzyjnie dopasowanych do większego zespołu – maszyny, urządzenia czy konstrukcji. Gięcie blach jest wykonywane z bardzo dużą dokładnością – do milimetra. Pozwalają na to nowoczesne maszyny sterowane numerycznie. Technologia gwarantuje też wysoką powtarzalność elementów. Dlatego gięcie krawędziowe jest wykorzystywane w produkcji seryjnej.

Oferujemy gięcie blach przy pomocy prasy krawędziowej ERMAK CNC AP 3175. Maszyna pracuje z maksymalną siłą nacisku 175 ton i może opracowywać materiał o 3000 mm. Obrabiarka jest sterowana numerycznie, co pozwala na uzyskanie 100% powtarzalności obróbki przy dużej precyzji gięcia. Optymalne wykorzystanie surowca zapewnia minimalną ilość odpadu, a co za tym idzie – niski koszt jednostkowy przy dużej serii produkcji.

Gięcie krawędziowe blach, a także gięcie rur 3D i profili przeprowadzamy na bazie rysunków dostarczonych przez klienta lub wykonywanych bezpośrednio przez naszych technologów.

Realizujemy gięcie krawędziowe blach z materiałów takich jak:

  • stal konstrukcyjna,
  • stal ocynkowana,
  • stal nierdzewna,
  • stal aluminiowa.
Dzięki własnym centrom obróbczym możemy również dostosować się do nietypowych gięć (zleceń), wykonując dedykowane oprzyrządowanie – np. tworząc możliwość gięcia z dużym promieniem.
product3.jpg
Możliwości technologiczne prasy krawędziowej ERMAK AP 3175
Parametry giętarki krawędziowej
Siła nacisku 16000kg
Maksymalne długość 3000mm