+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Śrutowanie stali – obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna jest technologią stosowaną w wielu dziedzinach przemysłu i usług. Śrutowanie stali za pomocą szklanych kuleczek lub korundu umożliwia precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń, takich jak pozostałości po formach odlewniczych czy resztki lakierów i farb. Technologia jest też wykorzystywana w procesie przygotowywania powierzchni – wygładzania, matowienia, polerowania czy nadawania jej chropowatości, zależnie od potrzeb dalszej obróbki. Klientom, którzy zamawiają w naszej firmie cięcie laserem czy wycinanie elementów, oferujemy również śrutowanie stali, dzięki któremu wycięty element jest doskonale obrobiony.

Nasz zakład wykorzystuje dwie technologie obróbki strumieniowo-ściernej.
  • Technologia śrutowania wirnikowego – wydajność każdej z turbin waha się w przedziale 60-1200 kg/min. Do procesu wykorzystujemy śrut o różnej granulacji. Dysponujemy komorą śrutownicą, która umożliwia obróbkę elementów o wymiarach 2,25m x 1,45m.
  • Technologia śrutowania pneumatycznego – w tej metodzie wykorzystujemy specjalną piaskarkę kabinową z serii PKC. Maszyna charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością oraz żywotnością. Za medium czyszczące służą kuleczki szklane, piasek lub śrut. W tej technologii wykonujemy śrutowanie stali nierdzewnej. Po obróbce uzyskujemy bardzo estetyczne wykończenie wykonywanych detali.