+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Spawanie zrobotyzowane - jakie ma zalety?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Spawanie z użyciem zautomatyzowanego robota spawalniczego to nowoczesna i precyzyjna metoda, która pozwala uzyskać spoiny najwyższej jakości przy mniejszym nakładzie pracy, materiałów i środków finansowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co wyróżnia tą metodę od tradycyjnego spawania ręcznego.

Zalety spawania zrobotyzowanego:

  • Wysoka wydajność

Spawanie ręczne to ciężka i monotonna praca i nawet najbardziej doświadczony spawacz nie jest w stanie w pracować „na najwyższych obrotach” przez długi okres czasu. Wykorzystanie robota w procesie spawania eliminuję ten problem, ponieważ poprawnie zaprogramowana maszyna pracuję przez cały czas z równie wysoką wydajnością.
  • Wysoka jakość

Robot spawalniczy cechuję się bardzo wysoką precyzją w wykonywaniu spawów. Szeroki zakres ruchów i dokładność co do setnych części milimetra gwarantuje najwyższy poziom jakości spoiny.
  • Wyższy stopień powtarzalności

Człowiek podczas długotrwałego wykonywania pracy ulega zmęczeniu, przez co nie jest w stanie utrzymać stałego poziomu powtarzalności, a co za tym idzie, nie jest w stanie uzyskać dokładnie takiej samej jakości spoiny podczas spawania. Maszyna nie doświadcza zmęczenia i jest w stanie pracować z taką samą dokładnością przez cały czas.
  • Szybszy czas realizacji zamówienia

Wysoki poziom wydajności i ciągłość pracy robota spawalniczego pozwala uzyskać znacznie niższy czas wykonania zlecenia, dzięki czemu możemy dopasować termin realizacji do twoich potrzeb.
  • Zmniejszenie poziomu strat materiałowych

Powtarzalność procesu i jego jakość pozwala wyeliminować ludzkie błędy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość odpadu materiału powstałego podczas spawania.

  • Zmniejszenie kosztu produkcji

Zwiększona wydajność, jakość i powtarzalność sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonać spawanie szybciej przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu strat materiału. Dzięki temu uzyskujemy niższe koszty produkcji i jesteśmy w stanie zaoferować Ci konkurencyjną cenę usługi spawania.

Dowiedz się więcej

Jeżeli zainteresowała Cię metoda zrobotyzowanego spawania możesz odwiedzić nasz dział spawanie zrobotyzowane i dowiedzieć się więcej o procesie spawania i wykorzystywanym sprzęcie. Zachęcamy również do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną poprzez zakładkę kontakt.