+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Cięcie laserem rur i profili: specyfika, zastosowanie, zalety

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Rury i profile znajdują powszechne zastosowanie przy tworzeniu różnorodnych konstrukcji. Rośnie zapotrzebowanie na elementy o skomplikowanych kształtach czy wcięciach. W związku z tym niezbędne jest wdrażanie nowoczesnych metod, które pozwolą na obróbkę rur i przygotowanie profili zgodnie z najwyższymi standardami. W tym przypadku doskonałe rezultaty zapewniają przede wszystkim zaawansowane technologie laserowe, które nie tylko znacząco usprawniają procesy produkcyjne, ale i zwiększają bezpieczeństwo realizacji prac.

Technologie laserowe w różnych dziedzinach przemysłu

W dobie szybkiego postępu w zakresie automatyzacji i robotyzacji produkcji technologie laserowe znajdują coraz częstsze zastosowanie. Lasery 2D i 3D w przemyśle wykorzystywane są przede wszystkim do obróbki materiałów na etapie ich produkcji. Korzyści z ich użycia jest wiele. Przede wszystkim znacząco usprawniają one wszelkie prace. Pozwalają na bardzo szybką obróbkę, co przekłada się również na koszty realizowanych zleceń. Co więcej, obróbka jest znacznie łatwiejsza i wygodniejsza. Z zastosowaniem laserów można wykonać wiele skomplikowanych operacji technologicznych. Możliwe jest wycinanie w materiałach o różnych grubościach i geometriach. Wysoki jest również poziom precyzji przygotowywanych elementów. Cięcie laserowe gwarantuje gładkie i czyste krawędzie czy minimalnej ilości odpadów. W praktyce technologie cięcia za pomocą lasera w wielu dziedzinach przemysłu niemal całkowicie wyparły dotychczas stosowane metody obróbki różnych surowców.

Cięcie laserem - najważniejsze korzyści

Laserowe cięcie rur i profili to przede wszystkim gwarancja uzyskania najwyższej jakości. W tej technologii można wycinać dowolne kształty - okrągłe, kwadratowe, prostokątne, w kształcie liter C, I, L i wiele innych, osiągając przy tym wysoką jakość krawędzi. Precyzyjne wycinanie zapewnia wiele nowych możliwości w zakresie tworzenia innowacyjnych elementów. Ze względu na komputerowe przygotowanie programów technologicznych na laser, znacznie skraca się czas produkcji oraz można osiągać powtarzalne rezultaty.

Cięcie laserem rur i profili 3D w Centrum Obróbki Metali

Centrum Obróbki Metali zapewnia kompleksowe usługi z zakresu cięcia laserem rur oraz cięcie profili 3D. Za sprawą zastosowania nowoczesnych metod gwarantujemy znaczącą redukcję kosztów, która jest efektem oszczędności zarówno czasu, jak i materiału. Wysokiej jakości rezultaty osiągamy za sprawą użycia maszyny LT8.10, która umożliwia cięcie laserowe profili okrągłych, kwadratowych, prostokątnych, jak i na cięcie profili 3D specjalnych i otwartych. Stosowana jest również do obróbki profili o niestandardowym kształcie.