+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Cięcie laserowe: zastosowanie przy cięciu blach

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Współcześnie w zakładach przemysłowych wykorzystywane są zaawansowane technologicznie maszyny, które znacząco usprawniają procesy produkcyjne, sprzyjają precyzyjnej i sprawnej realizacji zadań, odciążając przy tym od mozolnej i ciężkiej pracy ludzi. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod, która obecnie jest powszechnie stosowana, jest laserowe cięcie blach. Technologie laserowe zapewniają nie tylko precyzyjną obróbkę, cięcie, spawanie czy wycinanie. Doskonale sprawdzają się również przy cięciu blach.

Cięcie blach z zastosowaniem lasera. Przykłady zastosowań

Technologie laserowe w przemyśle są nie tylko coraz częściej wykorzystywane, ale również sukcesywnie ewoluują, zapewniając nam coraz więcej możliwości z zakresu precyzyjnej obróbki. Lasery 2D wykorzystywane są do cięcia blach płaskich. Zapewniają sprawną realizację prac oraz precyzję, chociaż sprawdzają się raczej w przypadku mniej skomplikowanych zleceń. Przy bardziej złożonych zadaniach i wymagających projektach coraz częściej istnieje konieczność zastosowania laserów 3D, które zapewniają możliwość obróbki detali przestrzennych. Technologia 3D w przemyśle coraz częściej zastępuje tradycyjne metody ze względu na swoją precyzję, szybkość i wydajność. To najnowsze, a jednocześnie najlepsze rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie gotowego produktu w maksymalnie krótkim czasie.

Główne zalety laserowego cięcia blach

O niektórych zaletach laserowego cięcia blach już wspomnieliśmy we wcześniejszych fragmentach tekstu. Oprócz wysokiej precyzji i dokładności, a także szybkości prac, warto także zwrócić uwagę na wyjątkową jakość wycinanych krawędzi. Dodatkowo technologia laserowa sprzyja w oszczędnej obróbce metali, co skutkuje znaczną redukcją kosztów produkcji. Podczas cięcia laserowego generowana jest niewielka strefa ciepła. Z zastosowaniem tej metody można ciąć wszystkie blachy cienkie, a także dokonywać obróbki rur i metali kolorowych. Centrum Obróbki Metali i Wyrobów Drewnopochodnych zapewnia kompleksowe usługi z zakresu cięcia laserowego blach 2D, a także cięcia profili 3D oraz wycinania różnorodnych elementów.