+48 535 822 425 | uslugi@obrobkacnc.com.pl

Gięcie krawędziowe blach - na czym polega ta metoda?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gięcie krawędziowe blach znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. W Centrum Obróbki Metali realizowane jest z zastosowaniem pras sterowanych komputerowo, co gwarantuje wyjątkową sprawność i precyzję działania. Z tego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega gięcie krawędziowe blach i w jakich przypadkach najczęściej jest wykorzystywana ta metoda.

Specyfika gięcia krawędziowego blach

Gięcie krawędziowe blach odbywa się przy użyciu specjalnej prasy krawędziowej sterowanej numerycznie. Obrabiarka ta pozwala na uzyskanie 100% powtarzalności obróbki przy dużej precyzji gięcia. Jednocześnie gwarantuje optymalne wykorzystanie surowca, minimalizując ilość powstających odpadów, co przekłada się bezpośrednio na niższy koszt jednostkowy, szczególnie przy dużej serii produkcji. Technologia ta jest nie tylko precyzyjna i niedroga, ale i wysoce wydajna oraz szybka. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie pozwala na perfekcyjne odwzorowanie pożądanego kształtu. Nowoczesne prasy krawędziowe współpracują z różnymi typami blach. W naszej firmie realizujemy gięcie krawędziowe z takich materiałów jak m.in. stal konstrukcyjna, stal ocynkowana, stal nierdzewna, stal aluminiowa. Sam proces gięcia przebiega pod nadzorem operatora, którego zadaniem jest odpowiednie zaprogramowanie maszyny, która odpowiada za sprawny przebieg pracy. Materiał jest wkładany do maszyny i poddawany obróbce.

Przykłady zastosowania gięcia krawędziowego blach

Krawędziowa gięcie blach to usługa, którą realizujemy na potrzeby przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Współczesny przemysł w znacznym stopniu jest oparty na wyrobach blaszanych, stąd też duże zapotrzebowanie na działania z tego zakresu. Elementy przygotowane z użyciem pras krawędziowych wykorzystywane są w różnych sektorach przemysłu, w tym przede wszystkim w budownictwie, sektorze AGD czy samochodowym. Oprócz gięcia krawędziowego blach Centrum Obróbki Metali zapewnia również gięcie rur 3D i profili przeprowadzamy na bazie rysunków dostarczonych przez klienta lub wykonywanych bezpośrednio przez naszych technologów.